Саджанці груші Талгарська красуня. Опис сорту, наявність, ціна
Субота, 10 Чер 2023, 07:55
Вітаю Вас Гість | RSS|
Головна | Саджанці груші Талгарська красуня. Опис сорту, наявність, ціна | Реєстрація | Вхід
Меню
Каталог продукції
Корисна інформація
  Форма входу
  Категорії розділу
  Хімічні препарати [1]
  Опис та інструкції до хімічних препаратів по захисту рослин.
  Хвороби рослин [2]
  Корисна інформація [0]
  Добрива [2]
  Опис та інструкції добрив які застосовуються в селянському господарстві.
  Пошук


  Календар
  «  Червень 2023  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930

  Новини сайту
  Архів новин

  Статистика


  Яндекс.Метрика

  Саджанці груші "ТАЛГАРСЬКА КРАСУНЯ"

  НАЯВНІСТЬ ТА ЦІНА

  На підщепі ВА-29:
  1-річний саджанець ()грн.
  2-річний саджанець ()грн.

  ПРИДБАТИ

  Прайс лист

  Синоніми: Талгарская Красавица

  Походження: Виведений в Казахському НДІ плодівництва та виноградарства селекціонером А. Н. Кацейко з насіння від вільного запилення груші сорту Лісова Красуня.

  Строки дозрівання: Осінній сорт. Знімна зрілість плодів настає в середньому 27 вересня, на 7 днів пізніше Лісової красуні. Споживча зрілість в жовтні – листопаді. Дозрівають майже одночасно, міцно тримаються на дереві. Дуже пізній з'їм небажаний, так як іноді плоди починають перестигати на дереві, серцевина їх буріє, і хоча це не призводить до гнилі плодів, але псує їх товарний вигляд. При своєчасному зніманні товарні якості плодів досить високі, вихід першого сорту досягає 76%.

  Характеристики плода: Плоди вище середньої величини (середня маса 140-170 г), не зовсім вирівняні, особливо при рясному врожаї, подовжено-грушоподібної (пляшкоподібної) форми, у вершини злегка скошені. Воронка дуже дрібна, у деяких плодів майже відсутня, ширококонічна. Блюдце вузьке, глибоке, гладке. Плодоніжка середньої довжини і товщини, злегка вигнута, кілька косо розташована. Шкірочка середньої товщини, гладенька, масляниста, блискуча, блідо-жовта, з яскравим малиновим рум'янцем на сонячній стороні; іноді рум'янець покриває велику частину поверхні плоду. Підшкірні точки численні, дрібні, на незабарвленій частині плодів зелені, малопомітні, на освітленій стороні - білі, добре помітні. Сердечко середньої величини, еліптичне. Насінні камери закриті, дрібні. М'якуш кремовий, щільний, грубуватий, дуже соковитий, дрібнозернистий, солодкий, зі слабким грушевим ароматом, доброго смаку (4,1 бала). Плоди столового призначення.

  Ростові особливості сорту: Дерево середньоросле, крона від широкопірамідальної до округлої, середньої густини. Основні гілки відходять від стовбура під кутом, близьким до прямого. Кора на штамбі і основних гілках сіра, лущиться. Пагоноутворююча здатність висока. Пагони середньої товщини, прямі, коричневі, не опушені. Чечевички численні, середньої величини, добре помітні, рожеві. Облистяність хороша. Листя великі, яйцевидні, довгозагострені, темно-зелені, гладкі, блискучі. Листова пластинка плоска, іноді трохи увігнута човником, не опушена. Черешок довгий, середньої товщини. Прилистники середньої величини, шиловидні. Ростові бруньки великі, конічної форми, притиснуті, не опушені; квіткові - середньої величини, подовжені, гладкі. Саджанці в розпліднику сильнорослі, у них добре формуються звичайна, з п'ятьма основними гілками, і розріджено-ярусна крони. Прищеплюється на груші лісовій, сіянцях культурних сортів, добре сумісна з айвою А. У пору плодоношення дерева щеплені на насіннєвій підщепі вступають на 4-й рік після посадки в сад однолітками. Дерева швидко нарощують урожайність, плодоносять рясно і щорічно. На підщепі айва ВА-29 плодоносити починають на 2-3 рік після посадки.

  Запилювачі: Говерла, Улюблениця Клаппа, Конференція. Терміни цвітіння середні.

  Зимостійкість: Зимостійкість дерев в умовах західного Лісостепу України досить висока. У звичайні зими вони не підмерзають, але в сувору зиму 1986/87 р, коли морози сягали 34°С, на Подільській дослідній станції садівництва відзначено значне підмерзання дерев цього сорту, проте воно було менше, ніж у районованого сорту Лісова Красуня. При гарному догляді підмерзлі дерева сорту Талгарська Красуня швидко відновлюються і вже через рік дають хороші урожаї.

  Стійкість до хвороб: Сорт стійкий до грибних хвороб.

  Транспортабельність: Висока.

  Особливості зберігання: Плоди стійкі до натиску. Під час зберігання на них не утворюються темні плями. Плоди, зняті раніше, краще зберігаються: в плодосховищах з природним охолоджуванням до половини грудня, з штучним (від 0 до + 2°С) — до лютого. При тривалому зберіганні іноді спостерігається побуріння серцевини.

  Відмінні ознаки сорту: Завдяки притаманним йому достоїнствам, даний сорт користується великою популярністю у садівників-аматорів. Високу стійкість проти хвороб необхідно використовувати в селекції.

  Переваги: Висока зимостійкість, стійкість до грибних хвороб та деяких шкідників, скороплідність і висока врожайність дерев; привабливі на вигляд, смачні плоди тривалого терміну зберігання.

  Недоліки: Грубувата (не масляниста) м'якоть плодів і побуріння її при запізнілому зніманні.

  comments powered by HyperComments

  Лицензия Creative Commons