Оцінка стійкості винограду до хвороб
Субота, 10 Чер 2023, 08:07
Вітаю Вас Гість | RSS|
Головна | Оцінка стійкості винограду до хвороб | Реєстрація | Вхід
Меню
Каталог продукції
Корисна інформація
  Форма входу
  Категорії розділу
  Хімічні препарати [1]
  Опис та інструкції до хімічних препаратів по захисту рослин.
  Хвороби рослин [2]
  Корисна інформація [0]
  Добрива [2]
  Опис та інструкції добрив які застосовуються в селянському господарстві.
  Пошук


  Календар
  «  Червень 2023  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930

  Новини сайту
  Архів новин

  Статистика


  Яндекс.Метрика

   

  Ступінь стійкості винограду до хвороб

   

   

  0 балів - імунні сорти, пошкодження або ураження хворобами і шкідниками відсутні, вони не потребують хімічного захисту;

  1 бал - практично імунні сорти, дуже слабо уражуються хворобою (менше 5% врожаю, поверхні листового апарату, пагонів і т. п.), Вирощувати можна без хімічного захисту;

  2 бали – високостійкі, слабо уражуються (менше 10% врожаю, поверхні листового апарату, пагонів і т.п.), не вимагають хімічного захисту;

  3 бали - відносно стійкі або витривалі, уражаються хворобами та шкідниками в середній ступені (менше 25% врожаю, поверхні листового апарату, пагонів і т.п.) і потрібно 2 профілактичних обробки за сезон, зазвичай до цвітіння і після цвітіння, коли ягоди досягнуть розміру горошини;

  4 бали - сприйнятливі сорти і гібридні форми, сильно уражаються хворобою (від 25 до 50% врожаю, поверхні листового апарату, пагонів і т.п.) і потребують помірного хімічного захисту (до 4 - 5 обробок за сезон);

  5 балів - дуже сильно уражаються хворобою (від 50 до 100%) і потребують своєчасного хімічного захисту.

   

  Більшість євро-азійських сортів винограду мають стійкість до хвороб на рівні 5 балів, а нові євро-амурські, євро-американські та інші більш складні міжвидові гібриди стійкі на рівні приблизно 3 балів, окремі - 2 балів.

  Дуже високу стійкість до хвороб і шкідників мають тільки дикорослі сорти винограду, і то не всі, наприклад амурський дикоростучий виноград, уражається мілдью, нестійкий до філоксери. В останні роки селекціонери вивели досить багато нових сортів і гібридних форм винограду, стійких до грибкових захворювань, наприклад Восторг, Талісман, Муромець, Російський Ранній та інші. Деякі з них мають досить гарну стійкість до кореневої філоксери: Молдова, Страшенський, Пам'яті Негруля, Русмол і деякі інші. Але більшість широко поширених сортів і гібридних форм винограду досить сильно уражаються грибковими захворюваннями, наприклад Дунав, Королева виноградників, Різамат, Кардинал, Кишмиш променистий та інші.

  Слід розуміти, що бали ступенів стійкості, які наводяться в анотації до сортів, річ досить умовна. Наприклад, на практиці можна часто спостерігати, як практично імунні або абсолютно нечутливі сорти можуть сильно уражатися хворобами. Такі випадки можуть траплятись коли  сортам не підходить клімат у вашій місцевості, або були допущені значні помилки в агротехніці.

  Виноградарі початківці часто вважають, що саджаючи сорти винограду стійкі до хвороб їх не доведеться обробляти. Це хибна думка! На практиці все далеко не так. Щоб кущі були здоровими, не слід повністю відмовлятися від хімічних обробок, навіть якщо ваші сорти комплексно-стійкі. Легше попередити захворювання ніж його лікувати.

  Посадивши на свою ділянку саджанець винограду, його перші два роки доведеться профілактично обробляти по 4-5 разів за сезон. Оскільки рослини ще на акліматизувались і ослаблені після пересадки. Особливих проблем з цим не виникає, адже ягід ще немає і обприскувати можна в будь-який час, інакше хвороби можуть завдати значної шкоди кущам і не дати визріти лозі, цим самим відсунувши плодоношення на декілька років.

  Розглядаючи успіхи селекції по стійкості до грибних хвороб, можна побачити, що вони досить скромні. Як правило чим вище якість врожаю у міжвидового гібрида, чим більше у його геномі генів європейського винограду з гарною якістю ягід, але нестійкого до хвороб, тим менш стійким до хвороб буде й сам міжвидовий гібрид. На жаль, це є практично закономірністю. І тому для більшості сортів (особливо столових і безнасінних) залишаються обов'язковими рекомендації щодо захисту 2-3 профілактичних обприскувань за сезон: від мілдью препаратами групи міді (Мікал, Стробі, Ридоміл, Акробат, Авекс, хлорокись міді, бордоська рідина та ін. ) і оїдіуму - препаратами групи сірки (колоїдна сірка, Імпакт, ТіовітДжет, Байлетон та іншими).

  Лицензия Creative Commons