Парша профілактика захист обробки хімічними препаратами схема обробок
Субота, 10 Чер 2023, 09:33
Вітаю Вас Гість | RSS|
Головна | Парша профілактика захист обробки хімічними препаратами схема обробок | Реєстрація | Вхід
Меню
Каталог продукції
Корисна інформація
  Форма входу
  Категорії розділу
  Хімічні препарати [1]
  Опис та інструкції до хімічних препаратів по захисту рослин.
  Хвороби рослин [2]
  Корисна інформація [0]
  Добрива [2]
  Опис та інструкції добрив які застосовуються в селянському господарстві.
  Пошук


  Календар
  «  Червень 2023  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930

  Новини сайту
  Архів новин

  Статистика


  Яндекс.Метрика

  ПАРША ЯБЛУНІ ТА ГРУШІ

  Рекомендації щодо профілактики та захисту

  Основними методами захисту є профілактичні та лікувальні заходи. Профілактика полягає в підборі стійких сортів, розрідженій посадці, знищенні джерел інфекції. Для того щоб знищити джерела інфекції, необхідно восени прибирати опале листя та обережно (щоб не пошкодити коріння) перекопати ґрунт навколо дерев. У період розвитку інфекції необхідно застосувати фунгіциди.

  Для профілактики та боротьби з паршою яблуні та груші застосовують обробки спеціальними засобами — фунгіцидами. Дерева обприскують в зазначені терміни, в залежності від розвитку хвороби та її розповсюдження.

  Ранньовесняна обробка

  Першою та однією з найбільш важливих обробок яблуні та груші від парші, та ще цілого ряду захворювань, є так звана ранньовесняна обробка. Вона полягає в тому, що в період початку розповсюдження інфекції застосовувані для обприскування препарати не дають прорости спорам патогенних грибів які потрапляють на рослину.

  Зазначена обробка є дуже важливою, оскільки дає змогу суттєво стримати, а в окремих випадках, навіть, повністю припинити розповсюдження деяких грибних хвороб. Обприскування має проводитись у відповідні терміни одним з наступних препаратів:

  Більше того, якщо разом з одним із зазначених препаратів використати в баковій суміші "карбамід" (сечовину) в кількості 700г (0,7кг) на 10л води та "Препарат 30В" в кількості 350–400 мл х 10 л води, то крім профілактичної дії на грибкові захворювання ми до 75–85% знищимо шкідників які перезимували на дереві (яйцяличинки).

  Механізм дії даних препаратів наступний:

  1. "Препарат 30В" — обволікає стовбур та гілки дерева тонкою маслянистою плівкою яка не пропускає повітря і не відразу змивається дощами, що порушує киснево-водний баланс зимуючих шкідників, від чого ті гинуть.
  2. "Карбамід" (сечовина) — в концентрації 700г на 10л води проникає через покриви яєць та личинок зимуючих шкідників і знищує їх. Друга дія "карбаміду" є стимулююча. Повільно всмоктуючись через кору дерева "карбамід" працює як позакореневе добриво, що дає дуже хороший результат. Коли пізніше, з теплом, бруньки відкриваються, молоді пагони мають запас поживи щоб дати гарний приріст.
  3. "Медян Екстра", "Бордоська рідина", "Мідний купорос", "Залізний купорос" — мають профілактичну (стримуючу) дію проти парші та деяких інших грибкових хвороб.

  Для проведення ранньовесняної обробки обов’язкові наступні вимоги:

  1. Обробка проводиться тільки ранньою весною по закритих брунбках.
  2. Цілодобова температура повинна бути не меньше +4°С.
  3. Дуже важливо щоб під час обприскування все дерево було добре змочене, разом з маленькими гілочками. Не допускається, щоб частина гілок, навіть частина однієї гілки залишалась сухою, необробленою розчином препаратів.

  Ранньовесняна обробка вищеописаними препаратами в баковій суміші може бути застосована не лише для профілактики парші та боротьби з зимуючими шкідниками на груші та яблуні, але й для профілактики від цілого спектру інших хвороб (моніліоз, деякі плямистості, кокомікоз, клястероспоріоз, кучерявості), боротьбі з шкідниками (щитівки, несправжні щитівки, листовійки, білокрилки, попелиці, молі, медяниці, червеці, кліщі) на всіх інших плодово-ягідних культурах.

  Обробка по зеленому конусу

  Друге профілактичне обприскування від парші проводиться в терміни коли на деревах яблуні та груші починають розкриватись бруньки, з яких з’являються кінчики зелених листочків. Ця обробка називається "обробка по зеленому конусу".

  В нашому саду на протязі багатьох років для "обробки по зеленому конусу" ми використовуємо фунгіцид системної дії "Хорус", який дуже добре зарекомендував себе. Для даної обробки саме цей препарат підходить як найкраще. "Хорус" має захисну та викоріннювальну дію. Препарат діє проти зимуючих стадій збудників хвороб. Високоефективний при низьких температурах (оптимальна температура застосування 4–10°С).

  "Хорус" це препарат широкого спектру дії, при його використанні Ви захистите свій сад не тільки від парші яблуні та груші, а ще й від цілого спектру грибкових хвороб на інших плодово-ягідних та садових культурах. "Хорус" можна використовувати в бакових сумішах з інсектицидами.

  Обробка по бутонам

  Третя профілактична обробка від парші та інших грибкових хвороб проводиться перед цвітінням "по бутонам".

  Для обробки "по бутонам" можна застосовувати один з наступних препаратів:

  Перелічені фунгіциди мають широкий спектр дії та можуть бути ефективно використані для боротьби з іншими захворюваннями. Також їх можна поєднувати в бакових сумішах з інсектицидами для одночасної боротьби з шкідливими комахами.

  Обробка після цвітіння

  Четверта обробка проводиться відразу після цвітіння. Для неї можна використати будьякий препарат з тих які застосовувались для обробки "по бутонам".

  Дану обробку можна не здійснювати при умові, що в період цвітіння дерев була суха, без туманів погода, а також була проведена обробка перед цвітінням ("по бутонам").

  Обробка в період росту плодів

  Наступні обприскування від парші, до останньої "осінньої обробки", потрібно проводити в залежності від сорту та погодних умов.

  Якщо дерева ранньостиглих, літніх сортів то при наявності сухої, теплої, сонячної погоди їх можна взагалі не обробляти до збору врожаю. Але за деревами потрібно постійно спостерігати. При перших помітних ознаках захворювання або в випадку коли погодні умови сприяють розповсюдженню грибних хвороб, дерева потрібно обприскати одним з препаратів:

  Обробки даними препаратами при потребі можна проводити до збору врожаю з інтервалом 7–14 днів — для профілактики, та 3–7 днів — для лікування.

  "Мікосан-В" та "Фітоспорін-М" це фунгіциди біологічного походження, зовсім не шкідливі для людей, тварин, птахів та довкілля. Оброблені плоди можна споживати вже наступного дня після обробки.

  Після збору врожаю, до "осінньої обробки", дерева при потребі (при ознаках захворювання) можна обробити одним з препаратів які застосовуються для обробки "по бутонам".

  Дерева пізньолітніх та ранньоосінніх сортів можна ще один раз, для профілактики або лікування від парші та інших грибних захворювань, по зростаючих плодах обприскати одним з препаратів, які застосовуються для обробки "по бутонам". Але при наближені до збору врожаю, при появі ознак ураження хворобою або для її профілактики, потрібно застосовувати препарати біологічного походження: "Мікосан-В" та "Фітоспорін-М"

  Обробки даними препаратами при потребі можна проводити до збору врожаю з інтервалом 7–14 днів — для профілактики, та 3–7 днів — для лікування.

  Після збору врожаю, до "осінньої обробки", дерева при потребі (при ознаках захворювання) можна обробити одним з препаратів які застосовуються для обробки "по бутонам".

  Дерева пізньоосініх та зимових сортів, при необхідності профілактики чи лікування від парші та інших грибкових хвороб, на протязі літа можна декілька разів обробляти препаратами які застосовуються для обробки "по бутонам". Але при наближені до збору врожаю, при появі ознак ураження хворобою або для її профілактики, потрібно застосовувати препарати біологічного походження: "Мікосан-В" та "Фітоспорін-М"

  Обробки даними препаратами при потребі можна проводити до збору врожаю з інтервалом 7–14 днів — для профілактики, та 3–7 днів — для лікування.

  Осіння обробка

  Останнє обприскування яке проводиться в саду, це осіння обробка від парші та цілого ряду інших грибних хвороб і шкідників які зимують.

  Для даної обробки застосовуються ті ж самі препарати що й для "ранньовесняної обробки" тільки без "карбаміду".

  Для суміші використовують один з наступних препаратів:

  Якщо ми хочемо одночасно знешкодити шкідників, які зібрались перезимувати на дереві, то додаємо до робочого розчину "Препарат 30В" в кількості 350–400 мл х 10 л води.

  Якісь конкретні терміни для даної обробки назвати складно, все залежить від регіону, погодних та кліматичних умов. Як правило, осінню обробку проводять через деякий час після збору врожаю зимових сортів, в період коли на більшості дерев літніх та осінніх сортів починає опадати листя. Тут як і при весняній обробці дуже важливо, щоб все дерево (стовбур та гілки) були повністю змочені розчином препаратів. Середня добова температура повинна бути на рівні 4–8°С. Вночі не повинно бути морозу!

  Деякі зимові сорти яблунь можуть довго не скидати листя (воно може, навіть, залишатись зеленим в кінці осені та на початку зими), такі дерева потрібно обприскувати одночасно з іншими сортами (літніми та осінніми) коли ті скидають листя.

  Пам’ятайте! Для того щоб запобігти появі резистентності у шкідливих організмів, при плануванні обробок саду, потрібно підбирати пестициди з різних хімічних класів. Чергувати препарати потрібно таким чином, щоб кожне наступне обприскування здійснювалось препаратом, який має хімічний клас відміний від того, який застосовувався при попередній обробці.

   

   

  <— ПОПЕРЕДНЯ СТОРІНКА

   

   

  Сторінка створена: 18.02.16
  Останє оновлення: 11.03.16

  Рекомендації щодо захисту від парші та обробки хімічними препаратами надані з особистої практики.

  Для створення сторінки використовувалась інформація з наступних Інтернет ресурсів:
  pesticidy.ru
  agroua.net
  а також з офіційних сайтів виробників хімічних препаратів.

  Лицензия Creative Commons