М-26 напівкарликова підщепа для яблуні
Субота, 10 Чер 2023, 08:39
Вітаю Вас Гість | RSS|
Головна | М-26 напівкарликова підщепа для яблуні | Реєстрація | Вхід
Меню
Каталог продукції
Корисна інформація
  Форма входу
  Категорії розділу
  Хімічні препарати [1]
  Опис та інструкції до хімічних препаратів по захисту рослин.
  Хвороби рослин [2]
  Корисна інформація [0]
  Добрива [2]
  Опис та інструкції добрив які застосовуються в селянському господарстві.
  Пошук


  Календар
  «  Червень 2023  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930

  Новини сайту
  Архів новин

  Статистика


  Яндекс.Метрика

  Напівкарликова підщепа для яблуні — М26

  М26 — напівкарликова підщепа. (Сила росту в порівнянні з деревом яблуні яке прищеплено на сіянці "Антонівки звичайної" — 46 – 55%)

  Підщепу М26 виведено шляхом схрещування М9 та М16 на дослідній станції в Іст-Моллінг (Англія).

  Підщепа характеризується позитивною сумісністю з усіма сортами яблунь.

  Дерева, вирощені на підщепі М26, скороплідні і, в порівнянні з іншими підщепами, дають більш рясні і стабільні врожаї.

  Яблуні на данній підщепі швидко ростуть, особливо в перші роки. Дерева низькоштамбові, не більше 3,5 м (в середньому 2,5 – 3,5 м) і не формують кореневої порості. За умови правильного формування крони та застосовуючи щорічну обрізку, можна стримувати ріст дерева в межах 2 – 2,5 м.

  Коренева система у М26 добре розвинена в горизонтальному і у вертикальному напрямку, займає достатній обсяг і досягає розмірів крони. Утримання яблуні в ґрунті на данній підщепі задовільне, хоча рослини не гнуться, як на М9. У молодому віці (перші 5 років), особливо якщо рослини зрошують, для їх успішного вирощування може знадобитись опора.

  Яблуні, вирощені на підщепі М26, досить невибагливі до умов зволоження і мають достатню посухостійкість, в порівнянні з іншими карликовими підщепами. Прекрасно ростуть на ґрунтах з помірним мікроелементний складом, так само як і підщепа для яблуні ММ106. Нетривалий час можуть рости і на перезволожених ділянках, а також на важких, недостатньо аеруємих ґрунтах.

  Морозостійкість у М26 досить хороша — коренева система здатна витримати морози до -12 °С.

  Період вегетації починається пізніше, ніж у решти яблунь, і пізніше закінчується. Яблуня не скидає листя практично до перших заморозків. Однак, дану підщепу не рекомендують для сортів з тривалим періодом вегетації (наприклад, сорт "Ельстар" і його клони).

  Яблуні прищеплені на М26 швидко вступають у плодоношення — на 3 – 4 рік після посадки. Тривалість життя до 25 – 30 років. Плоди отримані на підщепі М26 володіють високими якісними характеристиками (розмір та забарвлення), дозрівають трішки пізніше, ніж на М9.

  Данна підщепа стійка до борошнистої роси, кореневого раку і парші , але досить часто уражається таким шкідником як кров'яна попелиця і таким захворюванням, як фітофтора, а також схильна до бактеріального опіку. Може бути рекомендована для середньорослих і слаборослих сортів яблуні, а також для успішного формування невеликих пальметних садів з незвичайним розташуванням рослин — за типом веретена, піраміди, віяла, кордону.

  На графіку показана сила росту дерев яблуні на різних підщепах

  Сила росту дерев яблуні на різних підщепах. Сила роста деревьев яблони на разных подвоях.

  Лицензия Creative Commons