Саджанці груші Крупноплідна. Опис сорту, наявність, ціна
Субота, 10 Чер 2023, 07:34
Вітаю Вас Гість | RSS|
Головна | Саджанці груші Крупноплідна. Опис сорту, наявність, ціна | Реєстрація | Вхід
Меню
Каталог продукції
Корисна інформація
  Форма входу
  Категорії розділу
  Хімічні препарати [1]
  Опис та інструкції до хімічних препаратів по захисту рослин.
  Хвороби рослин [2]
  Корисна інформація [0]
  Добрива [2]
  Опис та інструкції добрив які застосовуються в селянському господарстві.
  Пошук


  Календар
  «  Червень 2023  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930

  Новини сайту
  Архів новин

  Статистика


  Яндекс.Метрика

  Саджанці груші "КРУПНОПЛІДНА"

  НАЯВНІСТЬ ТА ЦІНА

  На підщепі ВА-29:
  1-річний саджанець ()грн.
  2-річний саджанець ()грн.

  ПРИДБАТИ

  Прайс лист

  Синоніми: Крупноплодная.

  Походження: Новий осінній сорт, виведений на Придністровській дослідній станції садівництва (м. Чернівці) селекціонером Валентина Іванівна Сайко, шляхом посіву в 1965 р. насіння від вільного запилення сорту Деканка зимова. Перший урожай одержано в 1975 р.

  Строки дозрівання: Знімна зрілість плодів настає в середині вересня, споживча – на початку жовтня.

  Характеристики плода: Плоди великі (середня маса 280 г, окремі — 400-500 і навіть 670 г), грушоподібні або широкогрушоподібні, з гладкою або слабобугорчатою поверхнею, від місця найбільшого діаметра до чашечки – широкоребристі. Незважаючи на великий розмір, плоди досить міцно тримаються на дереві. Шкірочка тонка або середньої товщини, в період знімної зрілості зеленувато-жовта, у споживчій — світло-жовта, ніжна, гладенька, суха на дотик, блискуча, іноді з золотистим загаром на сонячній стороні. Підшкірні точки зелені або світло-коричневі, середньої величини, численні, іноді по плоду розкидані невеликі іржаві плями. Оцінка плодів за зовнішнім виглядом 4,6-4,8 бала. Насіннєве гніздо середньої величини, овальне. Насінні камери невеликі, закриті або напівзакриті. Насіння середньої величини, яйцеподібні, коричневі. М'якоть щільна, біла, соковита, масляниста, ніжна, кисло-солодка, зі слабким ароматом, високих смакових якостей (4,7-4,8 бала). У плодах міститься: сухих розчинних речовин 17,75%, цукрів 12,13, кислот 0,12, пектинів 0,36%, вітаміну С 4,83 мг на 100 г сирої маси.

  Ростові особливості сорту: Дерево середньоросле, з широко-пірамідальною, густою кроною. Основні гілки в нижньому ярусі відходять від стовбура під кутом 45-55°; вище розташовані під кутом - 80-90°, під вагою врожаю відгинаються в сторони. Кора на штамбі з тріщинами, на основних гілках — гладка, світло-сіра. Пагоноутворююча здатність висока. Однорічні пагони довгі, колінчаті, прямі або дугоподібно вигнуті, досить товсті, світло-коричневі, іноді з червонуватим відтінком, слабо-опушені у верхній частині. Квіткові бруньки закладаються в основному на 2-4-річній, частково — на багаторічній деревині. В пору плодоношення на підщепі груша лісова вступає на 5-й рік після посадки в сад, на 8-й рік врожайність склала 24 кг з дерева. На підщепі айви ВА-29 починає плодоносити на 3-4 рік після посадки в сад.

  Запилювачі: Цвітіння в середньопізні строки, розтягнуте.

  Зимостійкість: Висока. У несприятливі для перезимівлі роки відзначено слабке пошкодження штамба (1 бал), основні гілки не ушкоджувалися.

  Стійкість до хвороб: Висока стійкість до парші та бактеріального опіку листя.

  Транспортабельність: Висока (при технічній зрілості) та середня (при споживчій зрілості). При споживчій зрілості добре транспортується в неглибоких ящиках.

  Особливості зберігання: В холодильниках можуть зберігатися до січня. При перенесенні з холодильника в тепле приміщення плоди не буріють зверху і не спухають.

  Відмінні ознаки сорту: Відрізняється невисокою вимогливістю до умов зростання і хорошою зимостійкістю. Сумісність з айвовою підщепою хороша. У 1987р. переданий в Держсортовипробування. Перспективний для промислових та присадибних насаджень.

  Переваги: Скороплідність, висока врожайність, привабливість і високі смакові якості плодів, висока стійкість проти парші та бактеріального опіку листя. Середньорослі дерева.

  Недоліки: Дуже великі плоди, в зрілому стані потребують обережного поводження.

  comments powered by HyperComments

  Лицензия Creative Commons