Саджанці груші Яблунівська. Опис сорту, наявність, ціна
Неділя, 24 Вер 2023, 02:08
Вітаю Вас Гість | RSS|
Головна | Саджанці груші Яблунівська. Опис сорту, наявність, ціна | Реєстрація | Вхід
Меню
Каталог продукції
Корисна інформація
  Форма входу
  Категорії розділу
  Хімічні препарати [1]
  Опис та інструкції до хімічних препаратів по захисту рослин.
  Хвороби рослин [2]
  Корисна інформація [0]
  Добрива [2]
  Опис та інструкції добрив які застосовуються в селянському господарстві.
  Пошук


  Календар
  «  Вересень 2023  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930

  Новини сайту
  Архів новин

  Статистика


  Яндекс.Метрика

  Саджанці груші "ЯБЛУНІВСЬКА"

  НАЯВНІСТЬ ТА ЦІНА

  На підщепі ВА-29:
  1-річний саджанець ()грн.
  2-річний саджанець ()грн.

  ПРИДБАТИ

  Прайс лист

  Походження: Новий сорт, виведений на Придністровській дослідній станції садівництва селекціонером В. І. Сайко схрещуванням сортів "Абат Фетель" і "Деканка дю Коміс". Перший урожай одержано в 1981 р.

  Строки дозрівання: Зимовий сорт. Знімна зрілість плодів настає наприкінці вересня – початку жовтня, споживча — наприкінці листопада – початку грудня.

  Характеристики плода: Плоди від середньої величини до великих, масою 160 – 195 г, на айвовій підщепі — 200 – 250 г, грушоподібної або широкогрушеподібної форми зі слабко вираженою шийкою. Плід як би складається з двох усічених конусів, що звужувалися до чашечки і плодоніжки. Поверхня його гладка, від місця найбільшого діаметра до чашечки слабоширокоребриста. Воронка невелика, дрібна, злегка іржава. Поглиблення у чашечки середнє, широке, горбисте. Чашечка не опадаюча, відкрита, іноді деформована. Плодоніжка коричнева, коротка, середньої товщини, пряма, розташована під невеликим кутом до плоду, з розширенням в місці прикріплення до гілки, над яким часто є горбик з м'якоті.

  Шкірочка тонка, але міцна, в період знімної зрілості зеленувато-жовта, у споживчій — світло-жовта, зі слабким розмитим оранжево-червоним рум'янцем, іноді з ніжною іржею у вигляді плям. Підшкірні точки дрібні, світло коричневі або сірі, малопомітні. Оцінка плодів за зовнішнім виглядом 4,7 – 4,8 бала.

  Насіннєве гніздо невелике, цибулеподібне. Насінні камери середньої величини, закриті. Підчашечна трубка середньої довжини, вузька, котлоподібна. Насіння середньої величини, темно-коричневі, подовжено-конусоподібні, з загостреним кінчиком, добре виконані. М'якоть біла або злегка кремова, щільна, масляниста, ніжна, середньої соковитості, кисло-солодка, досить високих смакових якостей (4,6 – 4,8 бала).

  У плодах міститься: сухих розчинних речовин — 16,85%, цукрів — 9,23, кислот — 0,20, пектинів — 0,70%, вітаміну С — 3,29 мг на 100 г сирої маси.

  Ростові особливості сорту: Дерево сильноросле, з широкопірамідальною, середньої густини кроною. Основні гілки відходять від стовбура під кутом 45 – 500. Кора на штамбі з тріщинами, на основних гілках гладка, світло-сіра. Пагоноутворююча здатність середня, однорічні пагони середньої довжини і товщини, світло-або жовтувато-коричневі, злегка опушені у верхній частині. Чечевички численні, дрібні, жовті, овальні, довгасті або у вигляді крапок. Облистянність середня. Листки світло-зелені, з жовтуватим відтінком, середньої величини, подовжено-яйцеподібні. Краї листової пластинки підняті догори, хвилясті, кінчик відігнутий донизу. По центральній жилці листок гвинтоподібно зігнутий. Черешок тонкий і короткий. Прилистники невеликі, шиловидні. Бруньки дрібні, ширококонічні, відстовбурчені, коричневі, слабоопушені, розміщені на відстані 3 – 4 см одна від одної.

  Відрізняється кілька підвищеною вимогливістю до умов зростання, особливо до тепла. У несприятливі для перезимівлі роки відзначено слабке, у вигляді невеликих плям, підмерзання штамба (на 1 бал), пошкодження основних гілок не спостерігалося. Однак квітки і молода зав'язь при заморозках -3 С0 постраждали сильно, що призвело до значного зниження врожаю.

  Сумісність з айвовою підщепою хороша. Відрізняється скороплідністю, в пору плодоношення дерева вступають на п'ятий, а на айвовій підщепі — на четвертий рік після посадки в сад.

  Квіткові бруньки закладаються в основному на 1 – 4-річній, частково — на багаторічній деревині.

  Запилювачі: "Бере Боск", "Улюблениця Клаппа", "Лісова красуня". Термін цвітіння середній.

  Зимостійкість: Середня або вище середньої.

  Стійкість до хвороб: Сорт стійкий до парші та бактеріального опіку листя.

  Транспортабельність: Висока.

  Особливості зберігання: Плоди зберігаються до січня, у холодильнику до березня.

  Відмінні ознаки сорту: У 1987 р. переданий в Держсортовипробування. Перспективний для промислових та присадибних насаджень.

  Переваги: Швидкоплідність, хороша врожайність, привабливість і високі смакові якості плодів зимового терміну дозрівання; висока стійкість проти парші та бактеріального опіку листя.

  Недоліки: Сильнорослі дерева, дещо підвищена їх вимогливість до умов зростання, особливо тепла; вразливість квіток і молодої зав'язі заморозками, що може призводити до значного зниження врожайності.

  comments powered by HyperComments

  Лицензия Creative Commons